Jeneratör Kontrol Panosu

İstanbul Jeneratör Seti Bileşenleri

Bazı İstanbul Jeneratörlerde kullanılan standart İstanbul Kontrol panoları çok daha rahat bir kullanım sağlamaktadır. Bunun yanı sıra güvenli olması da tercih edilmesini sağlıyor. Ölçülmüş ve istatistiksel olarak parametreler çalışma modları ve alarm gibi durumlarla birlikte İstanbul Jeneratörün durumu İstanbul Kontrol panolarında anlık olarak takip edilebilir.

Ön tarafında elektronik İstanbul Kontrol modülü olduğu gibi acil durumlar butonu da yer alır. Buna ek olarak panelin metal gövdesi çelik saçtan imal edildiği için çok daha güvenlidir.

İstanbul Otomatik İstanbul Kontrol Panosu

İstanbul Otomatik İstanbul Kontrol panoları şebeke olarak kullanılacak İstanbul Jeneratör gruplarını uygun bir şekilde tasarlanır. Elektrik kesildiği zaman İstanbul Otomatik olarak devreye girer ve İstanbul Jeneratörden elde edilen elektrik sistemi aktarılır. Şebeke enerjisinin gelmesi ile birlikte İstanbul Otomatik olarak azalır ve İstanbul Jeneratörde İstanbul Otomatik olarak durdurulur.

İstanbul Otomatik bir şekilde İstanbul Jeneratörün devreye girmesinin tek bir nedeni vardır oda İstanbul Kontrol panosudur. Enerji kesilmesi ya da azalmasında İstanbul Kontrol panosu İstanbul Otomatik olarak İstanbul Jeneratörü devreye sokar. Bu sayede elektrikler kesilmez veya enerji kullanımı devam eder. Manuel olarak da yapılsa da sistemin sorunsuz çalışması için İstanbul Otomatik olması gerekir.

İstanbul Manuel Kontrol Panosu

Manuel olarak kumanda edilmek istenen bir İstanbul Jeneratör türü vardır ve şebeke elektrik enerjisinin bulunmadığı durumlarda bu tarz sistemler tercih edilir. manuel İstanbul Kontrol panosu koruma önlemlerinin de alınması ile birlikte mikro işlemci elektronik İstanbul Kontrol modülü ile kullanılır.